Seks

 

Spis treści:


Jeśli decydujecie się na rozpoczęcie życia seksualnego czyli macie zamiar uprawiać seks, to:

 

Najpierw z punktu prawa w Polsce, 4 warianty:

 

1. Jeśli oboje macie skończone 15 lat to prawo na to pozwala. (Przyjmuje się, że osoba w tym wieku jest na tyle dojrzała emocjonalnie i fizycznie, by móc świadomie decydować o sobie i której decyzje nie są efektem niewiedzy, nieświadomości, nadużycia zaufania.)

 

2. Gdy oboje macie poniżej 15 lat nie grozi wam żadna kara, gdyż Sąd nie dopuszcza takiej okoliczności, że 2 osoby jednocześnie dopuszczają się wzajemnego wykorzystywania.

 

3. Gdy jedno z was ma poniżej 15 lat a drugie maksymalnie 16, jest to już przestępstwo. Nie grozi co prawda za to więzienie ze względu na zbyt młody wiek, ale kara jaką może ponieść starszy partner jako sprawca, to zastosowane wobec niej/niego środków wychowawczych (w tym opiekę kuratora, a nawet umieszczenie w placówce opiekuńczo – wychowawczej).

 

4. W przypadku gdy osoba jest poniżej 15 lat a partner ma skończone 17 lat, jest to przestępstwo ciężkie i podlega karze od 2 do 12 lat więzienia.

 

Co prawda przestępstwa takie jest ścigane na wniosek, ale nigdy nie wiecie czy ktoś wam w tym nie pomoże gdy się dowie od was lub was przyłapie, więc lepiej nie ryzykujcie.

 

Pamiętajcie: Innym przypadkiem jest gdy nie ma zgody partnera, wtedy mamy do czynienia z gwałtem:

Niedopuszczalne jest zmuszanie kogokolwiek do jakichkolwiek kontaktów fizycznych poprzez stosowanie gróźb, szantażu i przemocy. Gwałtem jest nie tylko fizyczna napaść, ale też taka sytuacja, gdy np. zgadzamy się na współżycie, bo partner/partnerka grozi, że pokaże naszym rodzicom upokarzające zdjęcia lub opublikuje je w Internecie. Należy pamiętać, iż to, że ofiarami gwałtu najczęściej padają kobiety nie znaczy, że mężczyźni nie są gwałceni.

Za dopuszczenie się gwałtu sprawcy grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Sprawcy gwałtów podlegają wyższym karom, gdy:

- dopuścili się przestępstwa wspólnie z inną osobą

- sprawca działał ze szczególnym okrucieństwem

- osobą zgwałconą jest dziecko poniżej 15 roku życia

- osobą zgwałconą jest członek rodziny sprawcy (dziecko, brat, siostra, dziecko adoptowane).

Bardzo istotne jest, że postępowanie w sprawie gwałtu czy molestowania jest wszczynane z urzędu, nie na wniosek.

 

Ważny też jest zapis o: Kazirodztwie

 

Pod tym terminem kryją się kontakty seksualne z osobami blisko spokrewnionymi, tzn.: ze swoimi rodzicami, dziadkami, dziećmi, wnukami, rodzeństwem oraz przysposabiającymi i przysposobionymi (tzn. adoptowanym dzieckiem a rodzicami adopcyjnymi. Ale to też sytuacja, gdy nowy partner któregoś z rodziców formalnie uzna dziecko za swoje – przysposobi je). Mówiąc językiem  prostym, do kazirodztwa zaliczamy pokrewieństwo 1 linii; dziadek, babcia, mama, tata, ojczym, macocha, brat, siostra także adoptowani. Natomiast; kuzyni, kuzynki i dalej nie są już związkiem karalnym - kazirodczym.

Kazirodztwo jest w Polsce przestępstwem, a osobom dopuszczającym się tego typu kontaktów grożą kary od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Oczywiście nie podlega karze osoba zmuszana do kontaktów seksualnych: jest ona w takich przypadkach ofiarą przestępstwa.

---

Opracowanie własne i częściowe z ponton.org.pl w oparciu o Kodeks karny z dnia 6 czerwca 1997 roku Dz.U.Nr 88, poz.553 z późn.zm. oraz Kodeks postępowania karnego z dnia 6 czerwca 1997 roku Dz.U. Nr 89, poz.555 z późn. zm.

 

Dość prawa, czas na waszą naturę i decyzję:

 

Wiadomo, że co nieznane i/lub zakazane to ciągnie i zgodnie z danymi ze statystyk, o których głośno w masmediach, co raz częściej macie ok. 13 lat i podejmujecie decyzję, że chcecie uprawiać seks pierwszy raz. Jeśli jesteście poza zasięgiem rodziców to nikt was nie dopilnuje i potraficie to zrobić,. bo nikt wam nie zabroni. Jednak pamiętajcie, że seks to nie zabawa ani wyścigi a tym bardziej rywalizacja. Nie ryzykujcie i nie bawcie się w "Słoneczko" i inne tym podobne. Nie musicie się nigdzie z tym śpieszyć. Należałoby poczekać a już na pewno dokonać tego z osobą, którą się naprawdę kocha i nie będzie ryzyka ciąży w zbyt młodym wieku (13-17 lat). Niepotrzebnego forsowania ciała, które jeszcze nie jest gotowe w pełni na zmiany ciała podczas ciąży (szczególnie kręgosłup). To trudne i męczące miesiące noszenia rosnącego dziecka. Narażacie ciało też na komplikacje zdrowotne. A ojciec zapewne w tym wieku nie będzie waszym ostatnim partnerem. 

 

Gdy jesteście jednak ciekawi tego etapu życia możecie spróbować "petting", tego pettingu, przez, który rozumiemy pieszczenie ciała bez wkładania członka do cipki, czyli technicznie mówiąc bez penetracji. Pieszczenie wzajemne waszych ciał w ubraniu, w samej bieliźnie czy nago i pocałunki to także przyjemna forma wzajemnego okazywania sobie miłości. Pamiętając też o odpowiedniej higienie ciała. Ręce powinniście mieć czyste, w ten sposób zapobiegacie ryzyku naniesienia i rozprzestrzeniania różnych baterii mieszkających na waszym ciele.

Pamiętajcie aby w tej formie miłości i przypływie podniecenia nie dopuścić do seksu bez zabezpieczenia.

________________________________________________________________________________________________

 

Zabezpieczcie się!

Gdy decyzja zapadła i zamierzacie zbliżyć się do siebie ostatecznie i uprawiać seks, powinniście się zwyczajnie zabezpieczyć. Czasami młodzież myśli, że jak umyła się dziewczyna po seksie i opłukała pochwę to ryzyko ciąży jest zażegnane, otóż nie.  Najlepiej zabezpieczyć się za pomocą prezerwatywy/kondoma, najlepiej jeszcze ze środkiem plemnikobójczym (uważajcie na te ze składnikiem Nonoxynol-9. może zwiększać ryzyko zakażenia HIV i chorobami przenoszonymi drogą płciową, ponieważ substancja ta może powodować podrażnienia tkanki cipki i czynić ją bardziej podatną na zakażenia. Ryzyko jest największe w przypadku wielokrotnych stosunków z użyciem N-9 w ciągu dnia lub w przypadku stosunków analnych. N-9 zwiększa wprawdzie zabezpieczenie przed niechcianą ciążą, ale nie powinny go stosować pary, które nie mają pewności co do tego czy nie są nosicielami HIV lub innych chorób.).

 

W przypadku tabletek hormonalnych, to nie są dla każdej dziewczyny. Przepisuje je lekarz ginekolog po wcześniej przeprowadzonym wywiadzie i ew. badaniach. Ale możecie napotkać problem, jeśli dziewczyna ma poniżej 16 lat i nie jest z rodzicami. Zawsze to lekarz ostatecznie decyduje czy Cię przyjmie.

 

Forma zakupu i przechowywania:

I. NIE WSTYDŹ SIĘ KUPOWAĆ, wstydź się jak wpadniesz i będzie ciąża.

II. Unikaj zakupu prezerwatywy, która leży na słońcu, np. w kiosku przy szybie przez którą wpada światło słoneczne.

III. Prezerwatywy przechowuj w miejscu, gdzie jest chłodno, nie ma wilgoci, nie ma ostrych przedmiotów i nie ma dostępu światło słoneczne, gdyż po dłuższym czasie nasłonecznienia i ocieplania delikatny lateks ulega zniszczeniu. Kieszeń w spodniach czy portfel to nie najlepszy sposób przechowywania. 

 

W kwestii prezerwatywy, ważną kwestią jest założenie jej. Wydawać by się mogło, że każdy umie, jednak czasem zdarzają sie przypadki, że została założona w sposób nieprawidłowy .

I.

* upewnij, się, że data przydatności nie minęła

* upewnij się, że foliowe opakowanie jest nieuszkodzone (naciśnij opakowanie; jeśli jest w nim powietrze, znaczy to, że prezerwatywę można stosować bez obaw);

* delikatnie rozerwij folię (uważaj na długie paznokcie, pierścionki); nie rozcinaj folii nożyczkami lub nożem;

*wyjmij prezerwatywę;

*odsuń napletek;

*zwinięty rulonik powinien znajdować się na zewnątrz, tak aby łatwo można było rozwinąć prezerwatywę (jeśli przyłożysz gumkę do żołędzi członka złą stroną, wyrzuć ją, a nie odwracaj i nie rozwijaj - na czubku mogła zostać odrobina prejakulatu, czyli śluz wydobywający się z penisa);

*na czubku prezerwatywy znajduje się zbiorniczek na nasienie - przed założeniem prezerwatywy ściśnij go dwoma palcami, aby nie zostało w nim powietrze mogące spowodować pęknięcie prezerwatywy;

*rozwiń prezerwatywę aż do nasady członka, wygładź prezerwatywę, aby usunąć pęcherzyki powietrza;

II.

*w czasie stosunku sprawdzaj co pewien czas, czy prezerwatywa się nie zsuwa;

III.

*po wytrysku wyjmij członek, gdy znajduje się on jeszcze w częściowym wzwodzie, przytrzymując dwoma palcami prezerwatywę na wypadek jej zsunięcia się i pozostania w pochwie partnerki.;

*zdejmij prezerwatywę z dala od narządów płciowych partnerki;

*zawiąż prezerwatywę i wyrzuć do kosza (nie do toalety);

*prezerwatywę można użyć tylko jeden raz!!!

Jeśli prezerwatywa pękła, macie 72 godziny, aby zapobiec nieplanowanej ciąży; ginekolog może wypisać partnerce receptę na pigułkę awaryjną, której działanie polega na niedopuszczeniu do zapłodnienia.

Gdy macie nadzieję, że plemniki umrą szybko, to przy dniach bliskich owulacji (jajeczkowaniu) , tworzą się przyjazne warunki dla nich i potrafią przetrwać do 5 dni. 

 

Uwaga! Gdy nałożycie kondoma bez ściągania napletka, to podczas stosunku musicie się liczyć z wysokim ryzykiem pęknięcia prezerwatywy ze względu na rozciąganie lateksu przez napletek i w efekcie rozerwanie go. Tak samo może się stać z kondomami nawet dobrze założonymi ale gorszej jakości, czyli najtańszymi jak i wadliwymi. Na ogół, dobrze założona prezerwatywa rzadko pęka, ale miejcie na to uwagę.

condom
Kliknij w obrazek aby powiększyć

 

Mogą też pojawić się problemy z prezerwatywami. Jeżeli odczujecie ból tylko podczas stosunków z prezerwatywą, bardzo możliwe, że jesteście uczuleni na lateks. Może się to objawiać pieczeniem, swędzeniem, wysypką, zapaleniem na skórze, nudnościami itp. Spróbujcie zmienić markę prezerwatyw czy weźcie prezerwatywy z poliuretanu typu Avanti, Skyn.

 

Wady i zalety prezerwatywy.

 

Zalety:

- może być używa w każdym momencie cyklu miesięcznego dziewczyny
- łatwo dostępne
- tania forma bezpieczeństwa ale dobra. Ceny od 2 PLN do 8 PLN za opakowanie z 3 szt., najdroższe dla alergików za  5 szt. ok. 35 PLN
- nie powoduje skutków ubocznych,
- może być stosowana obok innych środków antykoncepcyjnych,
- zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby weneryczne, a także ryzyko zakażenia wirusem HIV
- zmniejsza ryzyko występowania raka szyjki macicy,
- pozwala na wydłużenie czasu trwania stosunku,
- oboje partnerów czyni odpowiedzialnymi za sprawy antykoncepcji, co wpływa pozytywnie na zrozumienie i trwałość związku.

Wady stosowania prezerwatyw:
- konieczność zakładania tuż przed stosunkiem, (co przy małym doświadczeniu może niszczyć długo budowany nastrój;)
- prawidłowe stosowanie wymaga pewnej wprawy,

- pogarsza odczuwanie bodźców seksualnych,

- możliwość pęknięcia lub zsunięcia się podczas uprawiania seksu
- używanie ścisłe ze wskazówkami

 

Ryzyko seksu bez zabezpieczenia

Ryzyko jakie wynika z seksu bez zabezpieczenia, jest dość duże. Zaczynając od chorób przenoszonych drogą płciową po ryzyko ciąży (jak wyżej opisane, plemniki w dobrych warunkach żyją do 5 dni, co oznacza, że jeśli dziewczyna spodziewa się niedługo Owulacji, to śluz w pochwie będzie działał na korzyść życia plemników i mają możliwość przeżycia do 5 dni). Gdy jesteście młodzi np. etap gimnazjum, to nigdy nie wiecie jaki jest dzień cyklu u dziewczyny, tym bardziej, że przez pierwsze lata jest on nieregularny i dni płodne mogą was zaskoczyć. Pamiętajcie, że zawsze jest ryzyko zajścia w ciąże, zaczynając od momentu gdy dziewczyna ma za sobą pierwszą miesiączkę.

Myślenie, typu:

"MI / NAM SIĘ TO NIE PRZYTRAFI", lub "MOŻE NIE BĘDZIE TAK, ŹLE" może zakończyć się ciążą.

 

Tak samo jak seks przerywany nie jest metodą antykoncepcji i wiąże się z ryzykiem zarówno ciąży jak i choroby na tle nerwowym, czyli nerwicy, gdyż sekundy dzielą was od orgazmu.

W akcie uprawiania seksu, najważniejsze  jest aby okazywać sobie wzajemną miłość, szacunek, wyrozumiałość, kompromis a dzięki temu otrzymujemy wzajemną przyjemność i rozkosz.

 

Ale warto też uspokoić, że przy zabawie pettingu, gdy ktoś miał spermę na dłoniach, a następnie dotykał pochwy, to czy jest szansa na zapłodnienie? Oczywiście szansa jest, jednak jest ona ekstremalnie niska – szczególnie jeśli sperma zdążyła już wyschnąć, a my nie wkładaliśmy tej dłoni do środka. W samej pochwie środowisko jest kwaśne więc plemniki mają trudne warunki przeżycia. Sytuacja się zmienia tylko podczas zbliżającej się owulacji kiedy śluz staje wodnisty a potem śliski jak białko jajka kurzego. W tym okresie, warunki w macicy i jajowodach dają możliwość przeżyć plemnikom do 5 dni. 

________________________________________________________________________________________________

 

Dziewictwo

 

Gdy decydujecie, że chcecie dokonać inicjacji seksu a dziewczyna jest dziewicą (nigdy wcześniej nie uprawiała seksu do pochwowego) musicie mieć na uwadze:

A. Może ją boleć zerwanie błony dziewiczej.

B. Może też krwawić ale nie musi.

 

Gdy ma dojść do zerwania błony, to najlepiej jak dziewczyna będzie mocno podniecona, wyluzowana i tzw. mokra czyli po dotknięciu jej warg cipki poczujecie mokry śluz. Jeśli go mimo upływu czasu i starań nie będzie, bo taka jej natura można użyć lubrykantu. Chodzi o to, że seksu nie da się uprawiać gdy jest sucho. Jak nie będzie mokro nie pojedziesz i może boleć. Dziewczyna może mieć np. taki dzień cyklu, że jest sucha czy inny czynnik ma na to wpływ. Często idzie się na sposób i do nawilżenia używa się śliny, jednak nie jest dobrym wyborem, bo ślina szybko przestaje działać. Użyjcie lubrykantu na bazie wody . Jeśli dziewczyna będzie spięta, nie podejmujcie próby zerwania błony, gdyż będzie to bardzo bolało i może też nie dojść do zerwania błony jak również zakończycie wasze miłosne spotkanie z powodu braku komfortu. Nic na siłę! Nie śpieszcie się. Musicie się wyluzować. W gorszych przypadkach i kilku nieudanych próbach i bólu, w psychice dziewczyny może wystąpić lęk i blokada psychiczna przez ból, co uniemożliwi wam przygotowanie się do kolejnej próby. Podobnie jest gdy dziewczyna ma pochwicę. Jest to zaburzenie objawiające się mimowolnym skurczem mięśni zamykającym wejście do cipki. Może mieć charakter absolutny (skurcz jest natychmiastowy przy próbie penetracji, nawet podczas masturbacji) lub sytuacyjna (skurcz mięśni w pewnych określonych sytuacjach podczas próby penetracji). Pochwica może być przedwczesna, czyli występująca przed stosunkiem, lub może nastąpić w trakcie stosunku. Kobiety z tą dolegliwością mają bardzo wrażliwe okolice cipki - seks waginalny czy używanie tamponów powoduje u nich ból. Przyczyny mogą być fizjologiczne lub psychiczne. Diagnozę musi postawić lekarz, który zaleci odpowiednie leczenie. Ból i przeciwności nie pozwalające wam na seks, to także infekcje cipki, np. grzybice czy zapalenie pęcherza. Wiele chorób ma takie same objawy (swędzenie, pieczenie, upławy), więc nie wolno leczyć się na własną rękę. Konieczna jest wizyta u ginekologa.

 

Ale w kwestii dziewictwa, są różne przykłady u dziewczyn:

 

- Mogą mieć już zerwaną błonę przez tampon lub masturbację i mogą to wiedzieć lub nie.

- Mogą nie mieć błony od urodzenia ale nadal maja pierwszy stosunek przed sobą.

- Mogą mieć przerośniętą błonę, której mimo prób zerwania nie udaje się zerwać, wtedy musi interweniować lekarz Ginekologii, który wykona zabieg nacięcia lub wycięcia błony. Dziewczyna nie koniecznie musi mieć zerwaną błonę przez chłopaka podczas pierwszego razu.

 

________________________________________________________________________________________________

 

"Pierwszy raz"

 

Chcąc zrobić to pierwszy raz, NIE PIJCIE ALKOHOLU. Pomyślcie o konsekwencjach:

- Co jeśli nie zabezpieczycie się?

- Co jeśli podejmujecie decyzje pod wpływem alkoholu? (pamiętajcie, że alkohol póki działa to zaciera wasze granice psychiczne i fizyczne, więc zgoda na seks może być raczej nie przemyślaną decyzją. Możecie potem tego żałować.)

 

Gdy podchodzicie do sprawy seksu po raz pierwszy powinniście wiedzieć, że może on być różny. I nie chodzi tu tylko o wyobrażenie go sobie jak z filmu romantycznego, bo tak pewnie się nie uda. Po pierwsze, możecie mieć różne wyobrażenie jak to zrobicie, więc najpierw to skonsultujcie, jak to byście chcieli zrobić. Nie róbcie czegoś na przymus mimo, że partner/partnerka się nie godzi. Możecie uprawiać seks ale tylko za zgodą was obojga i na zgodnych warunkach. Odprężcie się, pieśćcie i wyluzujcie. Gdy wszystko idzie ku zbliżeniu, to jeśli chodzi o długość penisa i czas stosunku, to chwila w, której chłopak zerwie błonę, może wyglądać tak:

 

1. Jeśli chłopak się zestresuje i mu opadnie, to nic się nie stało, świat się nie zawalił, tak czasem bywa. Stres bywa bardzo silny pomimo, że chłopaka nic nie boli podczas wkładania penisa do cipki i zwyczajnie z przejęcia tak ważnym dla niego wydarzeniem, że zwyczajnie psychicznie nie jest w stanie utrzymać podniecenia. Ale, następnym razem będzie lepiej!  

 

2. Jeśli chłopak ma długiego ale szczupłego, to błona może zostać zerwana tylko częściowo, gdyż rozmiar błony może być większy niż obwód. Nic w tym złego, ale warto wiedzieć, czemu tak może się stać. Jeśli jest grubszy, zapewne zerwie błonę w całości. Tak czy inaczej, dziewczyna zostanie rozdziewiczona i wkroczyliście do świata rozkoszy, o ile robicie to z wyczuciem.

 

3. Czas uprawiania seksu po zerwaniu błony/wejściu do cipki może trwać zarówno krótko jak i długo.

Jeśli dziewczyna się oswoi z lekkim bólem, który może się pojawić, to chłopak teoretycznie ma pole do popisu i chciałbym jak najdłużej się da. Rzeczywistość jest jednak brutalna. Fakt, że penis znajduje się wewnątrz cipki może wywołać bardzo wysokie podniecenie i za razem bardzo szybko może dostać orgazmu lub odwrotna sytuacja, chłopak również jakiś tam stres może przeżywać z powodu nowego doświadczenia i pomimo upływającego czasu i penetracji cipki chłopak może w ogóle nie mieć  orgazmu. Jednak najczęściej pierwszy raz może trwać nawet ok 2-3 minut.

 

Jeśli zależy wam, aby dobrze to wspominać i chcecie zniwelować ból do zera to pamiętajcie GRA WSTĘPNA. Im dłużej będzie trwać (najlepiej min. 15 min)  tym bardziej się wyluzujecie, a szczególnie ONA. Seksuologowie są, zgodni, że pierwszy raz nie musi boleć, to tylko kwestia waszego skupienia na seksie czy na stresie... Jeśli dobrze się rozgrzejecie i nie będzie myśli o strachu i bólu to pierwszy raz może być naprawdę przyjemny. 

 

 

Co powinniście pamiętać?

Pierwszy Raz nie chroni przed zajściem w ciążę. To tylko pierwsze spotkanie penisa z pochwą i nie ma w tej sytuacji wyłączenia okresu płodności. Już po pierwszym razie, gdy doszło do orgazmu wewnątrz cipki bez zabezpieczenia za pomocą prezerwatywy, tabletek, plastrów itp. dziewczyna jak najbardziej może zajść w ciążę. Jeśli mieliście szczęście i akurat trafiliście w dni niepłodne, ryzyko jest niskie.

 

Jaki jest odpowiedni czas na pierwszy raz?

Na pewno powinno być to wtedy, gdy wiecie, że nikt wam nie będzie przeszkadzał i nie będzie nerwowej sytuacji. Dzień cyklu ( w sumie jeśli się zabezpieczycie a tak zalecamy) jest bez znaczenia. W trakcie okresu, jest to troszkę wątpliwe, gdyż dziewczyny często na początku się wstydzą okresu i czują się nie komfortowo, więc raczej się nie zgodzą się na taki ruch. Ale gdyby uznała, że to jej nie przeszkadza, to lecąca ewentualnie krew z zerwania błony będzie przy okazji spływać z okresem.  

 

Rana po zerwaniu błony będzie się goić kilka dni, więc jeśli po zerwaniu będziesz czuć pieczenie lub dyskomfort przy dotyku miejsca gdzie została zerwana błona, odczekaj kilka dni i nie martw się, ból przejdzie jak nie będziesz ruszać i za niedługo zagoi się. Czasem zdarza się, że chłopak zbyt gwałtownie wszedł w pochwę i będzie ona krwawić nawet 2-3 dni, ale nie martw się nie umrzesz z wykrwawienia się, po prostu zabezpiecz bieliznę przed zabrudzeniem i przeczekaj aż ustąpi krew i poczekaj aż się miejsce zagoi. 

 

________________________________________________________________________________________________

 

Seks

 

Gdy już macie Pierwszy raz za sobą, najważniejsze w seksie jest nadal, to aby był on przyjemny i z poszanowaniem siebie nawzajem. Na początku bardzo ważne jest, aby się rozluźnić, zrelaksować. Dziewczyna aby cieszyć się przyjemnym seksem, musi być "mokra" tj. pobudzona.

Zanim chłopak przystąpi do wejścia w cipkę penisem najpierw powinien zadbać o to, aby dziewczyna poczuła się podniecona.

 

Gra wstępna przed seksem jest bardzo ważna, gdyż oboje się uczycie i wzajemnie rozluźniacie a za razem wzmagacie ochotę na siebie wzajemnie.. Poznawajcie zatem partnera, całujcie po całym ciele, masujcie, podniecajcie masażem pleców, nóg, pośladków, piersi czy pobudzanie ustami i językiem. Starajcie się wszystko robić w wyczuciem. Ważne, aby nie zaczynać pieszczot od mocnego masażu cipki. Gwałtowne ruchy, zbyt wczesne przynoszą tylko ból. Łechtaczka to odpowiednik górnej części penisa - żołędzia. Łechtaczka posiada 8 000 zakończeń nerwowych a penis 4 000.

 

Nawet gdy chcecie pobudzać dziewczynę językiem po łechtaczce, trzeba robić to powoli i z czasem dopiero przyspieszać i dociskać. U chłopaka jest o tyle komfort i łatwość, że chłopaków podniecają: pieszczoty, marzenia, odgłosy, myśli czy zapach. Mogą zatem szybko przejść do konkretu i tu dziewczyny mogą bez obaw o ból, pieścić penisa, czy zrobią to ręką czy ustami czy językiem, facet nie poczuje bólu a od razu odczuje podniecenie.

 

Gdy już oboje będziecie rozgrzani, można przejść do etapu sezamie otwórz się i powoli lub szybko, zależnie jak dziewczyna lubi wsunąć penisa do cipki. Gdy dziewczyna nie jest już dziewicą a jest mało podniecona lub wcale także możecie spowodować ból u dziewczyny, gdyż cipka potrzebuje poślizgu i rozciągnięcia.

Wciskanie na siłę jest bolesne dla dziewczyny, więc zadbaj o to, żeby nie musiała mieć z tym złych wspomnień. Jeśli to lubi to indywidualna preferencja dziewczyny i powinniście się o tym najpierw poinformować.

 

Forma i styl seksu zależy od was, jakie pozy i gdzie chcecie go uprawiać. Byle nie łamiąc prawa i nie odbywać seksu w miejscach publicznych (z wyjątkiem lasu, gdzie można skutecznie w oddali i za parawanem drzew).

 

Jeśli zastanawiacie się ile może trwać stosunek seksualny, to średnia europejska wynosi ok 6 min. A o przypadłości przedwczesnego wytrysku mówimy, gdy chłopak dojdzie w  czasie do 1 min od momentu rozpoczęcia penetracji. 

 

Jak sprawdzić, czy dziewczyna jest podniecona? Prócz sterczących sutków, to różnica między pobudzona cipką a nie pobudzoną jest taka, że wnętrze cipki na co dzień jest pofałdowane gdy nie odczuwa ona podniecenia. Wchodząc do cipki na chłodno można to poczuć. Gdy dziewczyna zaczyna się podniecać cipka powiększa swoje rozmiary z ok 7-10 cm głębokości do ok 2 razy głębszej, a to za sprawą fałd, które się rozciągają i cipka staje się gładka i głębsza.

Cipka podniecona jest większa, wargi są bardziej ukrwione a skóra ciemniejsza.

 

Inną bardzo ciekawą kwestią anatomiczną cipki jest funkcja samooczyszczenia się zarówno cipki wewnątrz jak i samej macicy. Nie trzeba zatem myć cipki od środka wsuwając namydlone do wnętrza palce, w samym wnętrzu jest odczyn kwaśny aby nie rozwijały się żadne bakterie a kilka dni przed okresem macica puchnie z powodu kumulowania wody, aby potem ją wydalić w celu oczyszczenia macicy w formie okresu (miesiączki), woda z krwią . 

 

W kwestii samego współżycia i technicznego punktu spostrzegania mężczyzn, to 85% kobiet jest zadowolonych z rozmiaru penisa partnera. Kobiety pomimo, że wolą większe penisy to bardziej ważny jest jego obwód z uwagi na wypełnienie cipki wewnątrz i możliwość stymulowania punktu G.  

 

Orgazm (Ekstaza)

 

Faza plateau - druga z czterech faz podniecenia, między fazą ekscytacji a orgazmem. Charakteryzuje się wzrostem ciśnienia czyli puls serca jest przyśpieszony i zwiększa się napięcie mięśni. Zmiany dotyczą obu płci.

 

Orgazm czyli stan fizjologiczny, który jest mniej lub bardziej charakterystyczny w skurcze mięśni. W przypadku dziewczyn głównie, skurcze mięśni cipki,  macicy, jej szyjki oraz odbytu. U chłopców, jest to dużo prostsze zjawisko jak skurcz moszny w celu wytryśnięcia plemników (spermy).

 

Przeżywanie orgazmu kobiet jest bardziej bogate w doznania dla niej samej ale ciekawe dla mężczyzn, jeśli towarzyszą temu zachowania zewnętrzne z tym związane np. jęki, gwałtowne ruchy ciała itp. Ponieważ to stan napięciowy to każda dziewczyna może mieć indywidualne uczucia, jednak większość dziewczyn opisuje go jako uczucie ciepła idącego od łechtaczki na całe ciało. Zdaniem kobiet, najsilniejsze orgazmy są doznaniem prawie obezwładniającym jednak jest on mniej intensywny.  Te niezwykle przyjemne skurcze są wywołane przez uwalniające się dawki hormonu jakim jest - oksytocyna. W przypadku dziewczyn zdolnych do przeżycia orgazmu wielokrotnego, nigdy ich pobudzenie seksualne nie spada poniżej poziomu plateau, czyli wracają do poziomu przed orgazmem, by zaraz znów go osiągnąć.

 

Przeżywanie orgazmu mężczyzn jest bardziej prosty i krótkotrwały, zaledwie kilka sekund. Jednak w trakcie orgazmu zachodzą u nich takie reakcje jak; pompowanie spermy do cewki moczowej, co wywołuje uczucie ciepła, pulsowanie penisa oraz prostaty.  Najprzyjemniejszy dla mężczyzn jest moment przepływającej spermy przez penisa. Po wytrysku penis u nasady czyli żołądź wchodzi w fazę refrakcji, chodzi o to, że penis staję się niewrażliwy na bodźce, czyli mężczyzna nie jest w stanie się podniecić, okres ten trwa od kilku minut a czasem nawet cały dzień.  

 

Orgazm celem samym w sobie... Najczęściej uprawiamy seks, aby tylko osiągnąć orgazm, co nie jest dobre. Pamiętajmy, że seks to wszystko co prowadzi do orgazmu, czyli puszczenie ciała oraz penetracja. Skupianie się na osiąganiu samego orgazmu szczególnie u kobiety to ryzyko niepowodzenia, gdyż usilne próby aby tylko osiągnąć orgazm kobiety mogą skończyć się frustracją co oznacza spadek podniecenia, zmęczenie aktem i niechęcią do kontynuowania pobudzania. Co ważne w kwestii orgazmu, badania naukowe opublikowane w Journal of Sexual Medicine, wskazują, że 40% kobiet jest w stanie osiągnąć orgazm poprzez samą penetracje cipki. Jest to dobra informacja dla mężczyzn, aby włożyli więcej inwencji twórczej w igraszki oraz skupili się na podniecaniu poprzez pieszczenie kobiet w różnych miejscach, bo im więcej bodźców i przyjemności tym większa szansa na orgazm, niż skupianie się wyłącznie na penetracji cipki penisem.      

 

________________________________________________________________________________________________

Rodzaje seksu

 

Seks analny

Seks analny czyli penetracja odbytu przez penisa wbrew pozorom nie jest głownie uprawiany przez gejów. Większości zwyczajnie może nie pasować ten typ uprawiania miłości gdyż wiąże się on u wielu osób z krępacją gdy wchodzimy w tę sferę seksu, ponieważ uważają, ze odbyt służy mówiąc kolokwialnie tylko do wydalania kupy i znajdują się tam liczne bakterie, np. pałeczki okrężnicy. Z opinii wielu kobiet jak i seksuologów, ten rodzaj seksu także dostarcza przyjemnych doznań.

Seks analny zalecamy uprawiać z prezerwatywą (głownie rodzaju Pogrubionymi Ściankami) i po uprzedniej wizycie w toalecie aby odbyt był pusty i także umyty. Najlepiej przepłukać go wodą. Uprawiając ten typ seksu, trzeba być bardzo delikatnym. Odbyt rządzi się podobnymi prawami jak cipka, także musi się rozciągnąć, jednak, nie następuję to w skutek podniecenia a stopniowym wejściem do odbytu penisa. Ścianki odbytu podczas wsuwania penisa do środka rozciągają się i przystosowują do rozmiaru ciała, które w nie wchodzi. Śpiesząc się można doprowadzić do gwałtowanego rozciągnięcia i może popękać trochę odbyt w konsekwencji jest możliwość, ze utworzy się rana i będzie troszkę krwawić i dłuższy czas boleć. Aby ułatwić ten sposób miłości, zalecamy użyć lubrykantu na bazie wody, wtedy będzie wygodniej i przyjemniej. Podczas tej penetracji, penisem pobudzamy okolice cipki i łechtaczki. 

Pamiętajmy aby ten rodzaj seksu uprawiać z bardzo wysoką higieną i jak raz użyjmy prezerwatywy do tego typu miłości, to nie należy kontynuować seksu do cipki z tą samą prezerwatywą. Narazimy właścicielkę na różne choroby zanieczyszczając florę w pochwie. Jeśli ręce, penis czy usta mają kontakt z odbytem lub prezerwatywą po stosunku/pieszczotach, należy je dokładnie umyć mydłem. Żeby uniknąć kontaktu bezpośredniego z prezerwatywą, użyjmy do jej zdjęcia chusteczki.

Partnerzy musza pamiętać, że tego rodzaju igraszki, nie wszyscy akceptują, i jeśli partner się na to nie godzi, musimy to uszanować. Jeśli w trakcie stosunku, partner zechce przerwać, powinniśmy zaprzestać działania wewnątrz odbytu.

Ryzyko jakie wiąże się w seksem analnym bez zabezpieczenia, to: zarażenie wirusem HIV, otarcie mokrego od spermy członka o pochwę lub/i spłynięcie spermy do cipki. Zapalenie wątroby (WZW) gdy pieścimy odbyt językiem.
 

Seks oralny

 

To nic innego jak pobudzanie penisa czy cipki ustami i językiem. Dużo popularniejszy i częściej stosowany. Na pewno gdy uprawiacie seks oralny to dziewczyna, która jest dziewicą nie zostanie rozdziewiczona a jednocześnie uprawia seks. Często seks oralny jest stosowany na chwilę przed rozpoczęciem penetracji, z tej racji, że wypieszczony i umoczony w ślinie penis jest dość dobrze nawilżony aby bez problemu wejść do cipki. Jedyne niedogodności tego seksu to wchodzące w zęby włosy łonowe gdy ich nie ogolimy lub mocno przystrzyżemy. Możemy liczyć się, że co jakiś czas odnajdziemy jakiś włos w buzi.

 

69

 

Bardzo popularna i wygodna forma seksu oralnego to tak zwane "69" czyli partner ustami i językiem pieści pochwę dziewczynie a ona w tym samym czasie pieści ustami i językiem penis partnera. Jest to wygodna forma uprawiania seksu jak i równoczesne przeżywanie podniecenia. Gdy jedno z was zaczyna mocniej stymulować partnera/partnerkę to w efekcie drugi partner/partnerka zaczyna robić to samo pod wypływem narastającego podniecenia. Wzajemne wrażenia mogą być równie przyjemne co sam seks z penetracją. 

 

Pamiętajcie, że połknięcie spermy nie jest ryzykiem zajścia w ciąże. Zakażenie wirusem HIV występuję w niskim stopniu, ponieważ HIV i inne wirusy przenoszone z drugiego człowieka są spowalniane przez ślinę i niszczone przez kwas żołądkowy, ale trzeba pamiętać również o tym, że jeśli w jamie ustnej są rany, wirusy te przedostają się równie doskonale.

 

Na zachodzie do tego typu seksu przy dziewczynie poleca się stosowanie lateksowych chusteczek dentystycznych, którymi można osłonić krocze partnerki podczas pieszczot i w ten sposób uniknąć bezpośredniego kontaktu genitaliów z językiem. Jednak takie chusteczki są trudno dostępne w Polsce. Można zamiast nich użyć rozciętej prezerwatywy. Aby uniknąć wyślizgiwania się lateksu (prezerwatywy czy chusteczki dentystycznej) z rąk, wystarczy zmyć wodą lubrykant w miejscu trzymania.

 

Seks grupowy

 

Seks grupowy to odmiana bardziej dla osób z dużym doświadczeniem gdyż wynika ona z ciekawości czegoś nowego, nowych doświadczeń, bodźców itp. Jednak bardzo mała granica jest tego gdy młodzież bawi się w tzw. Słoneczko itp zabawy z seksem związane. Generalnie pary odczuwają podniecenie podczas gdy para obok uprawia seks lub też zamieniają się partnerami albo uprawiają go razem wszyscy. Np. jedna kobieta uprawia seks z dwoma facetami. Jeden penetruje pochwę drugi odbyt lub seks oralny. Lub sytuacja z dwiema kobietami, gdzie jeden mężczyzna odbywa stosunek płciowy z pierwszą kobietą i w tym samym czasie z drugą uprawia seks oralny. Obie konfiguracje nazywają się trójkątami .W tym rodzaju seksu jest ryzyko zachorowania gdy nie znamy stanu zdrowia osób trzecich zaangażowanych w ten rodzaj seksu.

 

Kwestia techniczna seksu

 

W seksie jeśli patrzycie na rozmiar penisa chłopaka, to nie przywiązujcie się do jego długości lecz szerokości. Fakt jest taki, że im szerszy penis tym głębsze doznania dziewczyna odczuje. Gdy jest on długi a cieńszy to dostarczy przyjemności głębszej w momencie dotykania szyjki macicy jak i ścianek macicy, ale uważajcie, bo zbyt mocne uderzenia mogą być bolesne i to już może być mniej przyjemne. Średni zaś rozmiar penisa chłopaka i największy spotykany jego odsetek w stanie podniecenia to 13-15 cm. Penisów z filmów porno jest bardzo mało a w filmie jest wszystko wyidealizowane i przeważnie pokazywana jest rzadkość lub manipulacja rzeczywistością.

 

W kwestii dziewczyny, ona też ma ograniczenie wewnątrz cipki, gdyż w stanie bez podniecenia jej długość wynosi ok 7-10 cm. Podczas seksu czyli podniecenia, wydłuża się ok dwukrotnie. Znów wargi dziewczyny często wystają i przykład z filmu porno to tylko obraz częstych operacji skrócenia ich, by wyidealizować obraz seksu.

 

Ile trwa seks? Generalnie rzecz ujmując z reguły nie trwa on długo, a już na pewno na samym początku, zwykle trwa kilka do kilkunastu minut. Im dłużej jesteście ze sobą tym dłużej możecie sie kochać, gdyż przyzwyczajcie sie do waszej nagości i doznań, wtedy czas się może wydłużyć nawet do 30 min czy 1 h. Gdy umiecie sie kontrolować lub macie jakiś sposób po jakimś czasie, może on trwać tyle ile wytrzymacie i sie nie zmęczycie.

 

Ile trwa orgazm? U chłopaka ok 6 sekund, dziewczyny natomiast odczuwają go ok 15 sekund.

 

Po seksie umyjcie się. Przy takim rodzaju ruchu ciała również sie pocicie. Jeśli natomiast gdzieś skapła wam sperma, do jej usunięcia użyjcie letniej wody. Za gorąca i za zimna woda, powoduje, że sperma będzie się kleić. Oczyszczanie penisa w środku ze spermy to  najzwyklejsze oddanie moczu.

 

Seks przez Internet (Cyber seks)

 

Czym jest ta forma seksu? W obecnych czasach jedna z najbardziej popularnych. Najczęściej odbywa się to przez komunikator typu Skype, który umożliwia rozmowę wideo. Bardzo bezpieczna metoda pod względem wpadki, czyli zajścia w ciąże. Jest to po prostu nie możliwe. Ale z drugiej zaś strony bardzo niebezpieczny. Pamiętaj, że cyber seks to rozbieranie sie przed kamera do naga, kiedy pokazujesz biust, cipkę, a chłopak penisa i czasem nawet jeszcze się masturbujecie (z zabawkami lub bez) aby podniecić rozmówcę. Dość ryzykowna forma seksu, szczególnie wśród młodzieży. Z dorosłymi jest podobnie, gdyż nigdy nie wiecie czy osoba po 2 stronie ekranu nie nagrywa Cię bez twojej zgody, robi zdjęcia ekranu z kamery i nie zapisuje. Materiały takie służą potem do: 1. chwalenia się trofeum, dla kolegów, koleżanek. Może trafić także do sieci, nawet przez głupi żart. Konsekwencje są dla waszej psychiki niszczące. Przemoc, hejt itp.  2. Do masturbacji. Jesteście cyfrową wersją al'a materiału erotycznego lub porno, a więc cyfrowe ciało wykorzystuje do samozaspokojenia się.  wtedy to jeszcze pół biedy, gdy o tym nie wiesz, bo sie nie będziesz czuć zażenowana/y lub zawstydzona/y a materiał raczej nie trafi do sieci. Jednak zagrożenie zawsze jakieś jest. Dziś cyber seks u dorosłych jest najbardziej popularny w formie zarobkowej. Przybywa portali, gdzie można sie zarejestrować, mając UKOŃCZONE 18 LAT (przeważnie trzeba wysłać zdjęcie dokumentu tożsamości z waszą twarzą obok trzymanego dokumentu), pokazać swoje ciało całemu światu, zostać nagranym i dostać za zdejmowanie ubrania, pieszczenie się lub uprawnianie seksu z partnerem różnej wysokości wynagrodzenie. wszystko zależy od waszej atrakcyjności i programu pokazu. Ale... materiał na pewno pozostanie w sieci i każdy będzie mógł to potem obejrzeć na stronie pornograficznej. Zakryta twarz podczas pokazu? Znajomy i tak Cię rozpozna :)   Ale to tylko twój wybór czy zgadzasz sie na to kosztem zarobku czy nie.

________________________________________________________________________________________________

 

Zapłodnienie

 

Kwintesencja orgazmu męskiego podczas dni płodnych kobiety (owulacja i śliski śluz) i sukcesu silnych plemników a raczej tego 1 na miliony wystrzelonych wprost do macicy.

Zgodnie ze zdaniem lekarzy, największą szansę na zapłodnienie jajeczka to 1-2 dni przed owulacją i potem sam dzień owulacji. Gdy zaczynają się dni płodne, śluz w macicy staje się konsystencji białka kurzego jaja plus temperatura i dzięki temu plemnik w macicy w takich warunkach może przeżyć do 5 dni. W samej pochwie przetrwa kilka godzin.

Wystrzelone plemniki dzielą się na te, które są słabsze i szybko się zmęczą i padną i te silniejsze, które odbędą wyścig. Jedne trafią do jajowodu, w którym akurat tym razem jajeczko nie wyskoczyło i poniosą klęskę misyjną, inne trafią do jajowodu, w którym jajeczko wyskoczyło z jajnika i jest gotowe do przyjęcia tego 1 plemnika. Muszą się śpieszyć gdyż jajeczko przetrwa jedynie 12 do 24 godzin, po tym czasie obumiera i plemnik nic nie zdziała. Gdy wyścig okaże się sukcesem 1 z plemników przebije się do wnętrza jajeczka i dojdzie do zapłodnienia i zacznie się mała burza w jajeczku jak i w organizmie kobiety. W jajeczku będzie dochodzić do podziałów komórki a organizm kobiety przez kolejne 10-16 dni zacznie przygotowywać się do ciąży.

Pierwsze objawy ciąży to brak okresu, jednak zawsze może on się też spóźniać, więc dajcie sobie ± 3 dni.

Kobieta 1-szy test ciążowy może zrobić już 6 dni po zapłodnieniu, oczywiście rano z pierwszym moczem.

zaplodnienie

 

Jeśli nie planowaliście ciąży a doszło do wytrysku i użyliście pigułki PO, to komórka zapłodniona nie będzie mieć możliwości implementacji/zagnieżdżenia i zostanie wydalona z macicy. 

 

    

 

Pamiętaj!

- Bezpieczny seks albo wcale

- Plemniki żyją do 5 dni

- Podczas Pierwszego Razu, możesz zajść         w ciążę

- Cipka dziewczyny ma ok 7-10 cm długości; podczas seksu powiększa się mniej więcej dwukrotnie.