On

Spis treści:

Budowa ciała

 

Budowa ciała faceta jest taka sama jak i innych. Jedyne co was różni to rozmiary. Każdy ma indywidualny, najczęściej niesymetryczne ale zawsze oryginalne i męskie.

 

Anatomia ciała na zewnątrz, która wyróżnia płeć to: różnej wielkości penis, moszna i znajdujące się w niej jądra. Temat męskiego ciała przyprawia was często o kompleksy czyli niedoskonałości, ale nie martwcie się, każdy facet jest na swój sposób przystojny i będzie się partnerce podobać zarówno nago jak i w ubraniu, z małym penisem i z dużym. Jeśli waszej partnerce się nie podobacie, to zwyczajnie was nie akceptuje takimi jakimi jesteście i nie jest was warta.

 

Jednakże, ku przypomnieniu wizualna anatomia zewnętrznej strony penisa w wersji spoczynku i wzwodu (podniecenia):   

 

 

penis

 

 

 

 

wzwod

 

 

 

Czemu penis mówiąc kolokwialnie staje? Erekcja jest efektem napływającej krwi do ciała jamistego co powoduje wzwód. Podczas wzwodu do tkanek jamistych, które mają puste przestrzenie napływa krew i rozszerza objętość tkanki i powoduje wzrost i objętość penisa. Do wzwodu dochodzi zarówno sposób kontrolowany kiedy chcemy się podniecić i zaczynamy myśleć o czymś podniecającym czy patrzymy na coś/kogoś co/kto nas podnieca, jest to stymulacja nerwowa. Gdy dotykamy żołędzia to tak samo po przez dotyk dostarczamy sobie przyjemnego dotyku co daje efekt podniecenia i osiągamy go poprzez wielokrotne dotykanie. Często dochodzi jednak do niekontrolowanych wzwodów. Może się to dziać zarówno w ciągu dnia a najczęściej i najbardziej spotykany moment to podczas snu i po jego zakończeniu. Po przebudzeniu się możecie zauważyć, że pomimo braku szczególnych bodźców, jesteście podnieceni. W trakcie snu w okresie dojrzewania, część chłopców doświadcza tzw. nocnej zmazy, jest to wytrysk nasienia podczas snu i jest to normalne.  

 

W przypadku chłopców mogą być penisy duże i małe, wygięte i nie wygięte tak samo jak u kobiet są duże i małe wargi sromowe większe, bardziej wystające i mniej wystające. Jeśli penis jest mocno wykrzywiony, niesymetryczny itd. i jest to uciążliwe  technicznie jak i estetycznie, można udać się do lekarza urologa i powiedzieć w czym problem. Lekarz zadecyduje czy mogą go zoperować i wyprostować na tle na ile to możliwe.

 

Jeśli jednak wasz problem polega na popularnym problemie długości penisa, to branie pod uwagę filmów porno i obraz jedynie długich penisów to fikcja, W filmie występują aktorzy wyselekcjonowani na podstawie długości penisa i tak na plan trafia rzadziej lub bardzo rzadko osobnik z rozmiarem XXL czyli np. 19-23 cm. Podczas gdy średni penis w Polsce ma długości 14,3 cm. Ale co ciekawsze dla was to fakt, że pochwa kobiety to nie studnia.. Poza stosunkiem i podnieceniem ma ok 7-9 cm a podczas stosunku wydłuża się ok dwukrotnie. Więc gdy wasz członek będzie miał powyżej 16 cm może być on bolesny dla partnerki i musicie z tym rozmiarem uważać i nauczyć się go używać.

 

Seksuolodzy mówią, że tak naprawdę ważna jest też grubość a nie tylko długość. Dziewczynom bardziej zależy na wypełnieniu cipki penisem i pobudzaniu punktu G.  Jeśli zatem masz grubego a "małego" ok 13 cm, to dziewczynie też będzie przyjemnie. Gdy masz chudszego a dłuższego również będzie on dobry. Każdy rozmiar jest dobry. Nic nie zastąpi waszej techniki uprawiania seksu.  Więc nie wstydźcie się długości waszego penisa. Jeśli nie macie przypadłości jaką jest choroba mikro-penisa (we  wzwodzie mniej niż 7 cm), to nie macie się czym martwić a używać tak by partnerce było przyjemnie. Jeśli partnerka jest zawiedzona waszym rozmiarem penisa bo wolałaby większy, to nie przejmujcie się, zawsze możecie ją zaskoczyć co nim potraficie zrobić.

 

Chłopaki na tle rozmiaru mają  niestety swoje kompleksy, ok 50% z nich nie jest zadowolona z wielkości penisa, w stosunku do 85% kobiet, które są i tak zadowolone z rozmiaru penisa partnera.

 

Jeśli myślicie aby jakoś swojego penisa powiększyć to nie dajcie się nabrać na różnego rodzaju preparaty; maści, żele, tabletki. One nie działają. A już na pewno trzymajcie się z daleka od pompek i różnych konstrukcji wydłużających penisa. Używając ich narażacie się na uszkodzenia penisa. Najczęściej powiększa się penisa operując go, ale... Nie spodziewajcie się nie wiadomo jakich efektów. Operacja wydłużania penisa daje efekt do 2 cm i wiąże się z ryzykiem, że może się nie udać jak to w chirurgii bywa. 

 

Na dowód rozmiar, poniżej tabela penisów z różnych krajów i ich średnia długość:

 

 

penisy

Źródło: Forsal.pl

długość penisa

 

Jako ciekawostkę można uznać, że istnieje korelacja rozmiaru palców u dłoni a dokładniej "wskazującego" i "kciuka".

O co w tym chodzi? Otóż gdy utworzymy z tych palców rozwartą literę V, to długość tej rozpiętości jest bliska rozmiarowi penisa, od "paliczka" kciuka do "paliczka" wskazującego.  Analogicznie warunek ten wskazuje, że im dłuższe właściciel ma palce tym dłuższy jest jego penis. Natomiast w roku 2011 Koreańscy naukowcy, uznali na podstawie badań, że im mniejsza jest różnica między palcami "wskazującym" a "serdecznym" tym posiadacz ma większe przyrodzenie.     

 

Dojrzewanie

 

Dojrzewanie jest cyklem nieustającym od narodzin do pełnoletności. Mając na uwadze dojrzewanie do funkcji rozrodczych, to zaczyna się to w wieku ok 10-13 lat. Charakterystyczne zmiany ciała to:

 

- Rosną pierwsze włosy w okolicy penisa. Początkowo są małe i cienkie. Potem jest ich więcej i są grubsze i przybierają kolor. Są też na mosznie. Potem mogą być też na brzuchu, klatce piersiowej, ramionach czy plecach. Następnie pojawiają się wąsy, włosy pod pachami, a także na policzkach i na brodzie.

 

- Rozpoczyna się powoli produkcja nasienia, czyli spermy.

 

- W wieku mniej więcej 12 - 15 lat można najbardziej dostrzec, że penis wydłuża się i grubieje. Długość i grubość penisa zatrzymuje się w wieku ok 18 lat.

 

- W wieku ok 15 lat, jest już wyraźny zarost wokół penisa i na mosznie. Jądra powiększyły się a a rysy twarzy zaczynają zmieniać.

 

- Potem dochodzi do mutacji głosu. Chłopcy łapią tzw. chrypkę, która potem mija i pozostaje męski głos. W trakcie tego etapu zauważalny jest też trądzik na twarzy (czerwone krostki).

 

--------

Włosy Łonowe...

Chcąc zgłębić temat włosów łonowych, to omówmy zwyczajnie cały rozwój owłosienia.

Na początek można zapytać, jak długie w ogóle te włosy rosną? Średnia ich długość  to ok. 5 cm, mogą być troszkę krótsze lub dłuższe.

 

Zajmijmy się w takim razie okresem, kiedy się pojawiają. Można to ocenić za pomocą skali Tannera. Przed okresem dojrzewania, w okolicy penisa chłopcy mają bardzo cienkie jasne włosy, odpowiadające etapowi 1. w skali Tannera. Początek rozwoju owłosienia łonowego określa się mianem pubarche (pojawienie się i wzrost owłosienia). Włosy pojawiają się wcześniej u dziewcząt niż u chłopców.

U mężczyzn, pierwsze włosy łonowe pojawiają się jako kilka włosów nielicznych na mosznie lub u górnej podstawy penisa (etap 2). W przeciągu roku włosy wokół podstawy penisa stają się liczne (etap 3). W ciągu 3 do 4 lat, włosy wypełniają okolice narządów płciowych (etap 4) i stają się znacznie grubsze i ciemniejsze, a przez 5 lat rozciągają się na uda i na podbrzusze w górę w kierunku pępka (etap 5).

 

Średni wiek rozpoczęcia faz rozwoju owłosienia łonowego

 (z badań Tannera na brytyjskiej młodzieży w połowie XX w.)

Faza

Średni wiek etapu u chłopców

Średni wiek u etapu u dziewczęt

1

2

13,4

11,7

3

13,9

12,4

4

14,4

13,0

5

15,2

14,4

 

Hipotezy na temat funkcji włosów łonowych m.in.:

·  wizualny wskaźnik dojrzałości płciowej,

·  odbieranie wydzielanych feromonów,

·  zmniejszenie tarcia zewnętrznego podczas stosunku,

·  ochrona wrażliwych miejsc intymnych,

· ochrona skóry w okolicy łonowej przed niektórymi zakażeniami, wysypką, podrażnieniami, trądzikiem i innymi rodzajami zakażeń.

 

Zatem golić  włosy łonowe, przycinać, czy może depilować? A może zostawić i niech sobie będą? Z opinii lekarzy wiemy, że nie pochwalają depilacji bo to ryzykowne zabiegi i naruszają skórę tworząc otwarte ranki.

Czy używasz do depilacji masę cukrową czy wosk zawsze podrażniasz skórę i tworzysz małe rany wyrywając włos. Czasem po takim zabiegu dochodzi infekcji/zakażeń gdy nie zastosujesz odpowiedniej higien.

 

Golenie czy strzyżenie?

Różnica jest oczywista, przycięte szybciej odrosną bo nadal są tyle, że jest ich mniej ale to już zmienia wygląd. Golenie stosujemy żeby wyrosły szybciej niż po depilacji ale cel osiągnięty i mamy chwilę bez zarostu. Ale póki co środowisko medyczne, twierdzi, że są one po to by chronić penisa przed bakteriami.

 

Jak wygląda rzeczywistość?

Każdy chłopak ma tak jak sobie upodoba. Obecnie jest trend, że większość nastolatków i starszych goli włosy ze względów estetycznych. Wolą po prostu mieć tam goło i wesoło. Ale wcale nie znaczy to, że Ty też musisz. To twoje ciało i to Ty decydujesz jak ma ono wyglądać. Jeśli zarost się nie podoba, możesz go usunąć. Włosy i tak odrosną. Ale gdy usuwasz, to rób to ostrożnie. Gdy je ogolisz, to przy pierwszych goleniach pamiętaj, pojawią się czerwone krostki. Nic z nimi nie rób prócz pielęgnacji kremem itp., same szybko się usuną, po kolejnych goleniach będzie ich znacznie mniej a włosy tak czy inaczej zaczną odrastać już na 2-3 dzień, zobaczysz czarne punkciki odrastających włosów.  Gdy zdecydujesz depilować, to wrócą po ok 2  tygodniach, ale bardzo uważaj przy tym zabiegu, bo troszkę zaboli i trzeba zadbać o odpowiednią higienę. Może się zdarzyć, że po pociągnięciu włosów pojawią się otwarte ranki i będzie troszkę krwi. Więc zadbaj o skórę, przemyj wodą utleniona i posmaruj.

 

 

Orientacja seksualna

 

Orientacja seksualna czyli inaczej płeć która Cię pociąga i podnieca. Jest ona wpisana w geny i tworzy się w pierwszych miesiącach ciąży a odpowiada za nią hormon Testosteronu i inne substancje z nim powiązane. To od ilości tego hormonu dostarczonego do mózgu dziecka od matki, w trakcie rozwoju płodu zależy jaką orientację i tożsamość seksualną będzie miał urodzony człowiek. 

Wyróżniamy wiele orientacji seksualnych a główna wyróżniana grupa to.;

Heteroseksualna, odczuwa pociąg do płci przeciwnej;

Homoseksualna, odczuwa pociąg do swojej płci;

Biseksualna, odczuwa pociąg do obu płci.

- Panaseksualizm. Nazywany jest także omniseksualizmem lub wieloseksualizmem. Ta orientacja seksualna charakteryzuje się atrakcyjnością seksualną lub romantyczną wobec innych, bez względu na ich płeć i orientację. Mogą więc czuć pociąg także wobec  osób, które nie identyfikują się z żadną z płci, w tym, na przykład osób interpłciowych czy transseksualnych.
- Niebinarna, nie jest w stanie określić przynależności do danej płci względem jakiej się urodziła, czy jest kobieta czy czuje sie bardziej mężczyzną. 

- Transseksualna, to osoba, która dokonała lub jest w trakcie korekty płci za pomocą operacji oraz terapii hormonalnej. Z mężczyzny na kobietę  i odwrotnie. Jest to spowodowane tym, że osoba dokonująca korekty nie czuje takiej tożsamości seksualnej jaką sie urodził/a.

Aseksualna, nie czują pociągu seksualnego wobec nikogo.

 

Jeśli nie jesteś osobą o orientacji heteroseksualnej, to nie jest to choroba, tylko natura. Osoby, które twierdzą, że leczą swoją orientację faktycznie dokonują próby przekonania siebie psychologicznie, że nie są tacy jacy są. Nie godzą się z różnych względów ze swoją naturą. Wpływ na to może mieć np. środowisko w jakim żyje. Jeśli są osoby, które nie tolerują i nie akceptują osoby o innej orientacji niż tylko heteroseksualna, to mogą wywierać świadomie lub nie, nacisk psychiczny na osobą o odmiennych preferencjach seksualnych. Nasza chemia jest naszą naturą i ciągnie nas zgodnie z rozwiniętymi preferencjami.

Jako ciekawostkę można powiedzieć, to że osoby o preferencji  zarówno homoseksualnych jak i biseksualnych są obecne w życiu nie od dziś. Tacy ludzie żyli jeszcze przed narodzinami Chrystusa w starożytnym Rzymie.   

 

Dziś już spostrzeganie osób o odmiennej orientacji nie jest tak negatywne ja kiedyś. Ale są nadal, krytykowane i piętnowane przez ludzi. Są nie rozumiane i krytykujący nie chcą tego zrozumieć, mając swoje pojęcie naturalności, po prostu nie akceptują tego stanu rzeczy. Uważają kontakty seksualne z tą samą płcią za chore a natura to tylko i wyłącznie kontakt płci przeciwnych. Na szczęście światopogląd powoli ulega zmianom.

 

Częste przypadki osób homoseksualnych, które boją się wyjawić swoją orientację ze względu na środowisko, ukrywają to zakładając rodziny z osobami płci przeciwnej, pomimo, że nie czują pociągu do wybranka. Osoby homoseksualne często charakteryzują się specyficznym zachowaniem oraz ubiorem, więc można spostrzec ich orientację publicznie.

Jeśli mówimy o Biseksualizmie, to jest dużo pozytywniej przyjmowany. To ukierunkowanie na płeć własną ale i przeciwną.  Osoby z tą orientacją nie mają specyficznego zachowania ani ubioru, często tylko odczuwają chęć zaspokojenia potrzeb z płcią własną i przeciwną.  

 

Stulejka i załupek

 

Oba przypadki to schorzenia, które często udaje się samemu wyleczyć gdy są one w stadium niepełnym.

Gdy pomimo starań zsuwania i nasuwania napletka, nie przynosi to efektów, możesz zgłosić się do lekarza, po poradę i ew. wyleczenie chirurgiczne.

 

 

 

 

 

stulejka i załupek

 

 

 

Przyczyny zachorowania na stulejkę:

Dotyczy ok. 10 proc. mężczyzn. Przyczyną stulejki jest zwężenie ujścia napletka tak, że nie zsuwa się on poza żołądź penisa.

Stulejka: objawy

Najprościej ujmując - stulejka występuje wtedy, gdy niemożliwe jest zsunięcie napletka z penisa (w stulejce pełnej nie jest to możliwe nawet w stanie spoczynku, w stulejce niepełnej tylko we wzwodzie). Próby zsunięcia napletka wiążą się z bólem i uciskiem, co często uniemożliwia życie seksualne, utrudnia oddawanie moczu i stanowi przeszkodę w zachowaniu higieny.

Operacja stulejki

Stulejka wymaga konsultacji z urologiem i interwencji chirurga ponieważ nie leczona może się pogłębić i potęgować nieprzyjemne doznania. Nie należy na własną rękę stosować żadnych ćwiczeń czy maści. Operacja stulejki nie jest skomplikowana, a u dorosłych mężczyzn wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub w trybie ambulatoryjnym. Polega na operacyjnym poszerzeniu ujścia napletka poprzez nacinanie skóry, częściowe jej usunięcie lub jej amputację (obrzezanie). Gojenie się trwa około dwóch tygodni a pełną sprawność seksualną odzyskuje się po około miesiącu.

 

 

 

Przyczyny zachorowania na załupek:

Napletek został przedwcześnie odciągnięty
Odprowadzanie napletka przedłuża się w czasie
Na skutek urazu żołędzi, do czego może dojść zarówno podczas stosunku płciowego, jak i podczas masturbacji.

 

Ponadto załupek może wystąpić w każdym innym przypadku, gdy napletek długo znajduje się w swoim nienaturalnym (nie odprowadzonym) położeniu. W rezultacie dochodzi do obrzęku i przekrwienia napletka, a w skrajnych przypadkach nawet do niedokrwienia i martwicy żołędzi. Szczególnie nasilone zmiany mogą pojawić się u tych mężczyzn, którzy przed wystąpieniem załupka mieli stan zapalny lub zwłókniały pierścień w obrębie napletka.

Objawy załupka to:
ból
obrzęk
bolesność
stan zapalny okolicznych tkanek.

 

Leczenie załupka
Terapia załupka polega na odprowadzeniu napletka na żołądź, zahamowanie narastającego obrzęku i niedopuszczenie do pojawienia się martwicy tkanek. Leczeniem schorzenia zajmuje się lekarz urolog. Najpierw stosuje się metodę zachowawczą: po stwierdzeniu załupka lekarz umiejętnie uciska obrzękniętą skórę napletka, próbując odprowadzić go na żołądź. Gdy to nie skutkuje, konieczne jest nacięcie skóry napletka, w znieczuleniu nasiękowym (polega ono na wyłączeniu zakończeń i włókien nerwowych, poprzez ostrzykiwanie wybranego miejsca licznymi wkłuciami. Stosuje się głównie prokainę i lidokainę). Aby stan chorobowy nie powtarzał się, w następnej kolejności zalecana jest operacja stulejki.
 

Pamiętaj! Aby nie dopuścić do załupka ważne jest odpowiednie postępowanie z napletkiem czyli odprowadzanie napletka na żołądź: po oddaniu moczu, kąpieli, stosunku, masturbacji.


Źródło: poradnikzdrowie.pl
 

Preejakulat

 

Preejakulat to wydzielina wytwarzana podczas podniecenia, zwilża kanały, wewnątrz penisa aby umożliwić przepływ spermy/nasienia by wydalić ją z organizmu na zewnątrz.

 

Sperma / nasienie

 

Skąd się ona bierze? Odpowiadają za to jądra, gdzie zbiera się nasienie. Aby wydostać się z jąder i przejść do wytrysku z penisa, potrzebny jest bodziec, czyli podniecenie i orgazm. Orgazm osiąga sie podczas seksu czy masturbacji.

Ilość spermy wytwarzana przez ludzki organizm w trakcie jednego orgazmu to z reguły około 4 do 6 mililitrów. W jednej porcji spermy może znajdować się do 500 milionów plemników. W warunkach fizjologicznych wytrysk nasienia występuje średnio po 2 minutach i 36 sekundach od rozpoczęcia stymulacji penisa. Czas ponownego upłynnienia to średnio 20-30 minut. Jako ciekawostkę można uznać prędkości początkową z jaką jest wystrzeliwane nasienie, a jest to ok 50 km/h, z tym, że im częstszy tym wolniejszy jednak zawsze z jakąś szybkością .

 

Skład spermy zależny jest od odżywiania.
Jesz słodkie, jest słodka, jesz kwaśne i pikantne, ma prawo być gorzka.
Pot, ślina, mocz i inne wydzieliny ciała, również mają smak i zapach, zależny od tego co jemy, nie tylko faceci muszą zastanawiać się nad tym, czy to może smakować, ale i kobiety. Zapach kobiecego śluzu, również zależy od spożywanego jedzenia. Oczywiście największy wpływ na smak ma stan zdrowia.

Sperma osób spożywających tylko warzywa smakuje lepiej, od tych którzy jedzą mięso. Wybadano, że smaczna, słodka sperma jest po soku z ananasa, aby osiągnąć ten efekt można spożywać również żurawinę, jabłko, melon i winogrona. Jedzenie pietruszki, selera czy traw pszenicy ma również wpływ na jej lepszy smak. Najgorszy natomiast mają: szparagi, czosnek i cebula.

 

Typowy ejakulat czyli wytrysk nasienia to:
150 mg protein.
11 mg węglowodanów.
6 mg tłuszczu.
3 mg cholesterolu
7 % zalecanego dziennego spożycia potasu.
3 % zalecanego dziennego spożycia miedzi i cynku.

W innym wyszczególnieniu, skład nasienia:
1. Cukry, fruktoza, sorbit, inozytol.
2. Białka i aminokwasy, glutation, kreatyna.
3. kwas deoksyrybonukleinowy (DNA).
4. Minerały tj. fosfor, cynk, magnez, wapń.
5. Witaminy potasowe: kwas askorbinowy ( C witaminowy) i B12 witaminowy, cholin.
6. Hormony: Testosteron, prostaglandyny.
7. Kwas mlekowy tj. mocznik, kwas moczowy i azot.

Z ciekawostek kalorycznych, trzeba zaznaczyć, że wartość energetyczna ilości typowego wytrysku to 0,7 kcal tj. (2,9 kJ).

 

Obfitość męskiego wytrysku uwarunkowana jest głównie od czasu, jaki upłynął od ostatniego wytrysku.
Ma na to również wpływ stopień podniecenia, jego czas, uwarunkowania genetyczne, wszelakie choroby oraz stopień odprężenia i zmęczenia.
Ma znaczenie również fakt, że mężczyźni w nocy miewają mimowolne wytryski, ilość nasienia może być kolejnym razem choćby przez to niewielka.

Źródło: minawetp.pl/

 

Żywotność plemników to bardzo częste kwestie nad, którymi się rozwodzimy. A więc zacznijmy od tego, że warunkiem przetrwania plemników to środowisko i temperatura. A więc, na zewnątrz ciała mężczyzny plemniki żyją bardzo krótko, do godziny czasu. Gdy jest wilgotno, żyją dłużej, gdy sucho umierają w ciągu kilku godzin.  Największe szanse na zapłodnienie zachodzą na 2-3 dni przed owulacją i przy pełnym wytrysku do pochwy tudzież do macicy. Szansa na zapłodnienie wynosi wtenczas ok 28%. Jak można zauważyć te 28% w tym przypadku to bardzo dużo. Jeśli sperma znajduje sie w samej pochwie po owulacji lub ponad 4 dni przed, to dość szybko umrze nasienie z powodu kwasowości pochwy. Długość życia wynosi ok 2 h. W Macicy i jajowodach nasienie ma dużo lepsze warunki i może tam przeżyć do 5 dni. Plemnik porusza się z prędkością ok. 3 mm/min.

 

Strefy erogenne

 

Męskie strefy erogenne (jest ich mniej) to najczęściej:
- zakończenia piersi
- genitalia i wewnętrzne strony ud
- pas ciała wzdłuż kręgosłupa (plecy).


Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn strefy erogenne mogą także występować w innych miejscach. Może być ich więcej, można je wręcz "tworzyć" podczas specjalnych ćwiczeń. Wiele w tym względzie zależy od wzajemnego odczytywania mapy ciała i umiejętności korzystania z niej.
Fantazja i pomysłowość jest w tym względzie także nie bez znaczenia...

 

 

 

strefy erogenne


 

 

Zarówno u kobiet jak i u mężczyzn strefy erogenne mogą występować w innych miejscach. Może być ich więcej, można je nawet "tworzyć" podczas specjalnych ćwiczeń. Wiele w tym względzie zależy od wzajemnego czytania ruchów ciała i umiejętności korzystania z nich.
 

Hormony

 

To one odpowiadają za nasz wygląd i rozwój narządów rozrodczych. U chłopców podstawowym jest testosteron. Wywołuje on rozwój masy mięśniowej, pojawienie się zarostu na twarzy oraz zmianę głosu na bardziej męski. Pod wpływem testosteronu rozwijają się najądrza, nasieniowody, kanaliki plemnikotwórcze i produkcja spermy.

Hormony odpowiadają także za popęd seksualny.

Przychodzi taki czas, że mamy tzw. burzę hormonów. Charakteryzuje się on następująco:

 

- Chłopak zaczyna coraz bardziej przywiązywać uwagę do sfer seksualnych. Zwiększa się zainteresowanie płcią przeciwną i jej ciałem. Działo się to z reguły w wieku ok 14 lat, dziś chwilę wcześniej ale może być i później. Na tym etapie burzy odczuwa się mniejszą lub większą chęć poznania seksu;

 

- Na środkowym etapie burzy ok 20 roku życia odczuwa się wyraźną chęć i potrzebę uprawiania seksu, szczególnie jeśli już  zacząłeś;

 

- Apogeum czyli szczyt hormonalny u chłopca / mężczyzny to mniej więcej 30 rok życia.

Oczywiście mężczyzna może mieć ochotę na seks jak i zapłodnić kobietę w każdym wieku od momentu gdy zaczęła się produkcja spermy po sędziwy wiek. Warunki jakie musi spełnić po ok 50 roku życia, to sprawność fizyczna, narządów płciowych i zdrowy tryb życia.      

 

Masturbacja
 

Co to jest masturbacja? Masturbacja to onanizm czyli podniecanie się własną nagością i pieszczeniem swojego ciała wraz ze stymulacją penisa, polegająca na symulowaniu seksu. Chłopak dokonujący masturbacji przesuwa rękę w górę i w dół powodując przy tym podniecenie. Gdy dochodzi do ocierania żołędzia, on wysyła sygnał do mózgu i odczuwamy przyjemność. I jak to bywa z apetytem, który rośnie w miarę jedzenia, tak i podniecenie rośnie w miarę stymulacji penisa. Najpierw czujemy przyjemność w małym stopniu, potem przyśpieszamy przy czym też zwiększa się ciśnienie krwi, czyli serce szybciej bije, a jak to przy wysiłku to i pot aby schłodzić ciało, które sie nagrzewa, robi się co raz przyjemniej, osiągamy rozkosz a następnie orgazm. Podczas masturbacji rzecz jasna pobudza penisa ręka, podczas seksu oralnego język, a podczas seksu do pochwowego ścianki pochwy, które są pofałdowane.  Istnieją różne techniki masturbacji, np. poprzez jedynie pocieranie zwilżonego żołędzia palcem czy też bez szczególnego dotykania rękami penisa a jedynie napinając pulsacyjnie i trzymając w napięciu mięśnie "Kegla" (dość męcząca i czasochłonna metoda). Różne inne metody poznawajcie sami, będzie wam przyjemniej i ciekawiej a jest ich troszkę.

 

 

masturbacja

 

W kwestii onanizmu jest też, auto erotyzm gdyż wtedy uczymy się samo akceptacji ciała jak  i jego poznawania a przy tym osiągamy satysfakcję seksualną.

Sama masturbacja niesie za sobą dużo korzyści, jak np:

 

-Ułatwia zasypianie poprzez rozładowanie napięcia.
-Jest to doskonały substytut bezpiecznego seksu.
-Można skupić się tylko na sobie i sprawianiu sobie przyjemności.
-Jest to zajęcie, które poprawia ukrwienie skóry.
-Częsta, ale zarazem kontrolowana masturbacja pomaga łatwiej osiągać orgazm. 

- U chłopców masturbacja ok 15 min dziennie wpływa pozytywnie na organizm i dość ogranicza ryzyko zachorowania na raka prostaty. 

 

 

Czy masturbacja jest potrzebna? Wszystko zależy od Ciebie, czy lubisz te formę przyjemność czy nie. Ogólnie statystyki pokazują, że masturbuje się ok 90% mężczyzn. Najczęściej występuje ona u młodzieży, ale także osoby starsze poddają sie tej praktyce. Jeśli się masturbujesz, to nie musisz się tego wstydzić. Masturbacja wynika z potrzeb seksualnych, rozładowania napięcia i przyjemności. Jeśli się nie masturbujesz, także nic w tym złego. Po prostu może Ci nie pasować ta forma przyjemności.  

 

O masturbacji możemy mówić jako o problemie gdy tracimy kontrolę nad sobą. Masturbujesz się zbyt intensywnie, okaleczasz się lub po prostu cierpisz. 

 

A więc ku ciekawości i rozwiązaniu nieścisłości,

Fakty i mity o masturbacji:

 

Masturbacja to grzech
Ta kwestia jest nieco sporna bo dla osób niewierzących coś takiego jak grzech nie istnieje. A jako, że piszemy w języku o rozumowaniu świeckim, to jakby nie było pytania, gdyż pojęcie grzechu wyznają głównie bardzo ściśli katolicy a tych jest duża mniejszość. Znów seksuolodzy mówią, że wychowanie w atmosferze rygoryzmu obyczajowego i zahamowań z pewnością nie sprzyjają powodzeniu w życiu seksualnym. Na szczęście stanowisko Kościoła ulega chyba w końcu złagodzeniu, bo - jak czytamy w Kongregacji Nauki Wiary - "Zarówno Urząd Nauczycielski Kościoła wraz z niezmienną Tradycją, jak i zmysł moralny chrześcijan stanowczo stwierdzają, że masturbacja jest aktem wewnętrznie i ciężko nieuporządkowanym. Zero twierdzenia o grzechu, możesz spokojnie się masturbować.

Od masturbacji można oślepnąć
Dostać raka, mieć zaburzenia psychiczne, włosy między palcami, popaść w schizofrenię... Tego typu poglądy, choć na szczęście głoszone coraz rzadziej, zawdzięczamy krucjacie antymasturbacyjnej rozpętanej przez Simona Andre Tissota w XVIII wieku. Autor dzieła "Onanizm, czyli rozprawa o chorobach spowodowanych przez masturbację", łączył masturbację z suchotami, epilepsją, reumatyzmem, ślepotą, obłędem i wieloma innymi przypadłościami wiodącymi do nieuchronnego zgonu miłośników "grzesznej rozkoszy". Wszystkie te obawy zostały skutecznie (choć stopniowo i nie naraz) rozwiane przez medycynę.
Tissotowi zaś szczerze współczujemy, bo niewykluczone, że wierzył w to, o czym pisze.


Potem są problemy w normalnym seksie
Wręcz przeciwnie: masturbacja, zwłaszcza w przypadku kobiet, pozwala poznać własne ciało i nauczyć się odruchów seksualnych, a więc poprawia jakość seksu.
Dr Lew-Starowicz zaznacza jednak, że "masturbacja może się wiązać z pewnymi trudnościami w seksie partnerskim, jeżeli powoduje powstanie nawyków, które pozostają trudne do odtworzenia podczas zbliżenia z partnerką (np. przyzwyczajenie do silnej stymulacji przez ucisk członka albo do określonych reakcji kobiet oglądanych w filmach pornograficznych podczas masturbacji)".
Co więcej, masturbacja ma mnóstwo innych zalet: przed stosunkiem jest skutecznym sposobem walki z przedwczesnym wytryskiem, może posłużyć jako środek nasenny, stymuluje układ odpornościowy i jest po prostu przyjemna.
 

Wiedz, że badania wykazały, że seks z kobietą jest o 400 proc. przyjemniejszy. Ale to na tyle oczywiste, że chyba nie potrzeba do tego badań...

 

 

Higiena

 

Na pewno co musicie pamiętać to myć całe narządy, czyli całego penisa, mosznę i odbyt. Do tej higieny możecie stosować  specjalne preparaty. Możecie użyć mydła czy żelów pod prysznic. Najważniejsze, by podczas mycia, które powinni być 2 razy dziennie, Zsuwajcie napletek, by nie gromadziła się pod nim mastka. Jest to maź koloru białego lub żółtego. Tworzy się z stłuszczonych i złuszczonych komórek nabłonkowych napletka, flory bakteryjnej i łoju. Jeśli nie będziecie jej usuwać, możecie doprowadzić do  stulejki. Po umyciu gdy się wycieracie, zatrzymajcie się z ręcznikiem na żołędziu i napletku. Dobrze wytrzyjcie żołędzia i napletek, aż będzie suchy. Do tego najlepiej stosować ręcznik o delikatnym, miękkim włosiu.

Chłopcy nie powinni nosić obcisłych bokserek czy slipów. W bieliźnie syntetycznej jak i obcisłej dokonuje się przegrzewanie jąder co powoduje zmiany w spermie i może prowadzić do niepłodności. Nie musicie oczywiście nosić znów ogromnych bokserek. noście takie, by było wam wygodnie.

 

Pamiętaj!

- Bezpieczny seks albo wcale

- Plemniki żyją do 5 dni

- Podczas Pierwszego Razu, możesz zajść           w ciążę

- Pochwa dziewczyny ma ok 7-10 cm długości; Podczas seksu powiększa się mniej więcej dwukrotnie